Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Accounting Audyt Partner wśród najlepszych i najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w 2015

31-03-2016

Rozstrzygnięty został X Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. W rankingu tym spółka należąca do Grupy Impel – Accounting Audyt Partner zdobyła prestiżowe 20 miejsce w Polsce w kategorii najlepszych i najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w 2015 zatrudniających od 3 do 9 doradców podatkowych, notując przy tym 5 punktowy wzrost w stosunku do pozycji z roku ubiegłego. Jest to duże wyróżnienie i dowód na to, że nie trzeba zatrudniać 100 doradców podatkowych, aby skutecznie doradzać klientom.

Zgodnie z regułami konkursu, skuteczna firma to taka, która potrafi chronić interes klienta bez narażania go na ryzyko podatkowe. Jednym ze wskaźników tej skuteczności są pozytywne interpretacje indywidualne - takie, w których organ podatkowy zgodził się ze stanowiskiem wyrażonym we wniosku o ich wydanie. Kolejnym aspektem, który został wzięty pod uwagę przez komisję rozstrzygającą ranking są skuteczne odwołania do organu II instancji. Za niezwykle istotne uznano również indywidualne osiągnięcia oraz sukcesy doradców podatkowych i innych osób uprawnionych do wykonywania usług doradztwa podatkowego.

Firmy zostały ocenione według pięciu kryteriów:
1) przychodów z 2015 r. przypadających na jedną osobę merytoryczną (doradcy podatkowi, radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci) oraz
2) liczby klientów przypadających na jedną osobę merytoryczną,
3) liczby wygranych spraw sądowych,
4) liczby skutecznych odwołań do organu II instancji oraz
5) liczby pozytywnych interpretacji indywidualnych.

Wynik osiągnięty w rankingu jest więc nie tylko sukcesem spółki, ale również osobisty sukces doradców tworzący zespół Accounting Audyt Parter.