Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Bezpieczny powrót do biura w modelu pracy hybrydowej

27-08-2020

Wracamy do biura w hybrydowym modelu pracy i nieprzerwanie zapewniamy ciągłość obsługi procesów naszych Klientów. Wszyscy stosujemy dewizę: Kierujmy się zasadą współodpowiedzialności za zdrowie nas wszystkich!

Przedsięwzięto wszelkie środki bezpieczeństwa i ostrożności, by zapewnić pracy w biurze maksymalny komfort i minimalne ryzyko zakażenia koronawirusem. Zarząd, dyrektorzy poszczególnych działów i pion personalny zadbali o wszelkie aspekty bezpieczeństwa. Przede wszystkim pracownicy zostali poinformowani o nowych zasadach korzystania z  biura. W przestrzeni spółki wydzielono strefy przeznaczone do pracy dla poszczególnych działów oraz części wspólne typu toalety, kuchnia, pomieszczenia socjalne i recepcja. Pamiętano również o miejscach szczególnego przeznaczenia jak izolatorium, czy pokój relaksu. Część pomieszczeń przeznaczonych do pracy wspólnej wymaga wcześniejszej rezerwacji, by każdy miał szansę z nich skorzystać. Oznakowano piętro i pokoje informacją o maksymalnej ilości osób mogących przebywać w danej przestrzeni jednocześnie. Powstaje aplikacja do zamawiania „hot desk-ów” i miejsc parkingowych, udostępniono szafki pracownicze, opracowywane są comiesięczne harmonogramy dyżurów w biurze, a grafik pracy poszczególnych działów ustalają dyrektorzy w porozumieniu z pracownikami. W miejscach ogólnodostępnych są wystawione środki dezynfekujące, a pomieszczenia są dezynfekowane w trakcie i na koniec dnia pracy. Przeorganizowano układ stanowisk pracy przestrzegając zasad dystansu społecznego. Wprowadzony w ubiegłym roku standard 5S, m.in. dotyczący „czystego biurka”, bardzo wspiera wysiłki organizacji i angażuje pracowników w działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników korzystających z przestrzeni biurowych. Dla lepszej orientacji w nowej organizacji bura przygotowano mapkę z oznaczeniem lokalizacji wszystkich zespołów, pomieszczeń i środków dezynfekcji.
Nie zapomniano też o właściwym odżywianiu. Pracownicy nadal mogą zamawiać jedzenie z zewnątrz, a jego odbiór możliwy jest tylko na parterze budynku, by ograniczyć poruszanie się osób postronnych w przestrzeni biurowej. Dla uporządkowania obowiązujących zasad i standardów bezpieczeństwa przygotowano zestaw zaleceń zgodnych z GIS, do których pracownicy muszą się stosować.

W ten sposób uczymy się funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym i wdrażamy do niego pracowników, a równocześnie przygotowujemy się do wprowadzenia hybrydowego modelu pracy. Będzie on polegał na rotacyjnej pracy w domu i pracy w biurze, bo praca zdalna na pewno zostanie z nami na dłużej niż planowaliśmy.