Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Doradcy podatkowi IBS przybliżają temat "Podatku u żródła"

17-05-2017

Podatek u źródła, czyli ryczałtowe opodatkowanie niektórych dochodów osiąganych na  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podmioty, które nie mają polskiej rezydencji podatkowej - był tematem środowego spotkania z cyklu "O podatkach przy kawie". Zagadnienie jest skomplikowane, o czym przekonali się prowadzący spotkanie - Anna Ganczarska i Paweł Podlasiński, doradcy podatkowi Impel Business Solutions. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań. Szczególne zainteresowanie wzbudziły kwestie zapobiegania podwójnemu opodatkowaniu i wynajmu za granicą samochodów na cele służbowe.
Przytaczane przez doradców podatkowych IBS przykłady ilustrujące omawiane przepisy pozwalały łatwiej zrozumieć zawiłą materię przepisów. A przywoływane orzecznictwo i praktyka organów skarbowych dodatkowo uzbrajały uczestników w rzetelną porcję wiedzy.

Podczas spotkania omówione zostały również obowiązujące regulacje prawne, definicje i kwalifikowanie kluczowych w tym obszarze pojęć (np.UPO, płatnik i podatnik podatku u źródła, certyfikat rezydencji podatkowej) oraz aktualne stawki podatku w zależności od rodzaju zobowiązania.

Podczas przerwy był czas na kolejną porcję pytań do prowadzących oraz networking między uczestnikami.

Spotkanie zostało zorganizowane w Centrum Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej.