Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

FI Book – elektroniczna księga przychodów i rozchodów dla małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie Impel IT.

18-06-2012

Aplikacja kierowana jest do przedsiębiorców indywidualnych, prowadzących samodzielnie rozliczenia z fiskusem, jak i do biur rachunkowych, realizujących rozliczenia na rzecz swoich klientów. Jest to pierwsza aplikacja reprezentująca rodzinę produktów z obszaru księgowości – FI Tools.

Główne zalety, które wyróżniają tą aplikację:

 • Przejrzysty, elastyczny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika w formie ujednoliconej dla klienta indywidualnego, jak i biura rachunkowego,
 • Automatyczne przenoszenie dodawanych wpisów do właściwych rejestrów i pól Książki Przychodów i Rozchodów,
 • Dostępność modułu umożliwiającego komunikację i przesyłanie plików pomiędzy biurem rachunkowym a jego klientami,Dostępność z poziomu przeglądarki www w każdym miejscu w kraju, jak i poza jego granicami,
 • Bezpieczeństwo wprowadzonych danych.
 • System wyposażony został we wszelkie niezbędne moduły dla właściwego prowadzenia rozliczeń, jak:sprzedaż, książka przychodów i rozchodów, rejestry VAT, pojazdy, amortyzacja, kontrahenci, magazyn oraz wiadomości.


10 powodów dla których warto prowadzić firmę w oparciu o FI Book:

 • Jest to idealny system dla małych podatników – autorzy do minimum ograniczyli zbędne funkcjonalności, dzięki czemu uzyskano przejrzysty i intuicyjny interfejs, jednocześnie zapewniając wszystkie funkcjonalności potrzebne do prawidłowego ewidencjonowania operacji gospodarczych.
 • Zapewnia automatyzację i kontrolę wpisów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, przy zachowaniu swojej elastyczności.
 • System stworzony został z myślą o obsłudze klienta i pracy na różnej klasy urządzeniach, także tych korzystających z wolniejszych łączy internetowych. Funkcjonalności aplikacji dostępne są dla użytkowników laptopów, netbooków, tabletów, palmtopów, czy smartphonów.
 • Niezależnie od tego czy Klient sam prowadzi księgę przychodów i rozchodów czy zleca ją do biura rachunkowego ma dostęp do własnych danych 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – z dowolnego miejsca na świecie.
 • System umożliwia eksport danych do plików *.xls, dzięki czemu klienci mogą poddawać dane dalszej analizie w arkuszu kalkulacyjnym i generować zestawienia w dowolnym formacie.
 • Za sprawą FI Book klienci nie muszą martwić się o konieczność zapoznania się z funkcjonalnościami administracyjnymi – te wykonywane są za nich przez administratora systemu. On też zajmuje się bieżącą archiwizacją danych tak, by klienci byli pewni ich bezpieczeństwa i ochrony przed ewentualną utratą.
 • W przypadku prowadzenie książki przez biuro rachunkowe, klienci dzięki FI Book nie muszą tracić czasu na dowiezienie dokumentów do zaksięgowania – mając skaner, w dogodnym momencie mogą przekazać wszelkie dokumenty do biura za pomocą aplikacji – bez konieczności wychodzenia z domu/firmy.
 • Współpracując z biurem rachunkowym w prowadzeniu dokumentacji księgowej, klienci mogą  sami wprowadzać dokumenty – pozostawiając księgowym ich weryfikację i ewentualną korektę. Takie rozwiązanie zagwarantuje klientom pewność poprawności wprowadzonych danych.
 • Wygodny system archiwizacji dokumentów sprawia, że klienci nie muszą przekopywać segregatorów z dokumentami czy archiwum swoich maili, aby znaleźć fakturę lub inny dokument księgowy – w FI Book wszystkie dokumenty w postaci skanu oraz korespondencji z biurem rachunkowym utrzymywane są w jednym, scentralizowanym miejscu.
 • Elastyczny system kontroli dostępu do systemu gwarantuje zabezpieczenie poufnych danych przed nieautoryzowanym dostępem, jednocześnie pozwala udostępnić pewne funkcjonalności pracownikom klienta tak, aby nie musieli poświęcać swojego cennego czasu na zadania, które mogą wykonać inni.
   

Ireneusz Huszcza
Konsultant ds. projektów IT
Impel IT