Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Forum Dyrektorów HR i Forum Nowoczesnego Controllingu z naszym udziałem

28-10-2019

Październik to już tradycjnie miesiąc konferencji. Nie inaczej jest w tym roku. Szczególnie bogaty w tego typu wydarzenia był miniony tydzień. Eksperci IBS aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach skierowanych do menedżerów HR i controllingu. Obie konferencje odbyły się w tym samym czasie - 24-25 października w Warszawie.

Pierwsze z nich - Forum Dyrektorów HR zgromadziło blisko 200 osób zainteresowanych tematyką nowoczesnego HR. Hasła: mądre zarządzanie, kultura organizacyjna i wzrost efektywności - były tematami przewodnimi. W sesji plenarnej przedstawiciele wielu renomowanych firm podzielili się przykładami z własnych firm nt. rozwoju kompetencji pracowników, zmiany kultury organizacyjnej, efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim, czy też budowania atrakcyjności pracodawcy. W tych tematach można było poznać case study takich firm jak Coca Cola, PKO Bank Polski, MCDonalds i Michelin Polska. Były też sesje równoległe z interaktywną sesją pytań i odpowiedzi. Były także sesje warsztatowe, w której wystąpiły nasze ekspertki Beata Dzik, dyrektor operacyjny procesów kadrowo-płacowych i Katarzyna Adamczyk, menedżer procesu kadry. Warsztat "Kadry i płace bez bólu głowy, czyli jak ograniczać ryzyka" obejmował część teoretyczną dot. compliance w HR i część zadaniową dla uczestników. Były również pytania do sali i do prowadzących. Największe zainteresowanie wzbudziła robotyzacja, która w IBS usprawnia również procesy kadrowo-płacowe. Jak się okazało, robotyzacja to nadal jeszcze nie do końca wykorzystany potencjał w HR.

Drugie wydarzenie - V Forum Nowoczesnego Controllingu - skupiło przedstawicieli firm zainteresowanych kosztami, oszczędnościami, optymalizacją. Temat przewodni to "Skuteczny controlling - rentowne przedsiębiorstwo". Słowo optymalizacja było wszechobecne. Również w wystąpieniu naszej ekspertki Aleksandry Pietruczuk, dyrektor CUP ds. procesów transakcyjnych. Case study "Jak optymalizować bieżące procesy do natychmiastowej optymalizcji?" przeprowadził uczestników przez drogę usprawnień procesowych i strategicznych w obszarze księgowości. Prelegentka pokazała wpływ narzędzi Lean i robotyzacji na poprawę jakości obsługi księgowo-finansowej i wzrost efektywności działań. Wskazała kroki transformacji i korzyści z jej wprowadzenia.

Uczestnicy aktywnie słuchali i chętnie zadawali pytania. Dodatkową atrakcją dla uczestników były materiały otrzymane na starcie, wśród których były inserty partnerów i prezentacje konferencyjneoraz case book o automatyzacji. 

Organizatorem wydarzenia była firma Explanator - wydawca branżówych magazynów poświęconych informacji zarządczej i controllingowi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za możliwość spotkania i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!