Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

HR'kulesi naszych czasów - konferencja HR "Firma to ludzie"

12-01-2017

Organizator - Impel Business Solutions wraz z partnerami przygotowali atrakcyjny program spotkania. Konferencja zgromadziła 250 osób na co dzień aktywnie działających w obszarze HR. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję spotkania w jednym miejscu ekspertów, praktyków i autorytetów naukowych związanych z branżą. Prelegentami byli znamienici goście, partnerzy biznesowi Impel Business Solutions i przedstawiciele spółek Grupy Impel oraz znany i ceniony autorytet psychologii biznesu - Jacek Santorski. To wszystko złożyło się na sukces merytoryczny i frekwencyjny - ponad 250 gości i przedstawicieli biznesu z całego kraju.
Konferencję rozpoczęło wystąpienie Aliny Rudnickiej-Acosty. Prezes  Zarządu Impel Business Solutions w multimedialnej formie opowiedziała o najważniejszych trendach w obszarze HR oraz HR'kulesowej roli działów HR. Uczestnicy byli wyraźnie poruszeni docenieniem ich codziennego trudu i misyjnej wręcz funkcji ich działań przyrównanej do 12 prac mitycznego herosa.

Tłumnie zgromadzonych gości porwał swoim wystąpieniem Jacek Santorski opowiadając o przywództwie i roli autentycznych liderów  w tworzeniu przewag konkurencyjnych.
Część konferencyjna objęła 3 sesje tematyczne: rozwój pracownika w firmie, obsługa kadrowo-płacową oraz praktyczne case studies z rozwiązań HR wdrożonych w przedsiębiorstwach. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się tematy związane bezpośrednio z codzienną obsługą pracowniczą jak kadry i płace czy elektroniczny obieg dokumentów, ale także kwestie dotyczące informatyzacji procesów HR – system SAP i rozliczanie czasu pracy (RCP).
W roli prelegentów wystąpili przedstawiciele organizatora oraz firm partnerskich: Gavdi Polska i  Vemco.

W przerwach pomiędzy sesjami uczestnicy mieli okazję do wygrania wielu cennych nagród rzeczowych dla najaktywniejszych, najuważniejszych i najszybszych uczestników, bowiem spotkanie obfitowało w konkursy w social mediach oraz quizy. W konferencyjnym foyer można było podyskutować, nawiązać relacje biznesowe i odwiedzić stoiska partnerów: Harvard Business Review, Vemco, Sanpro i własne Grupy Impel.


Podczas panelu dyskusyjnego „Sztuka efektywnego motywowania” jego uczestnicy rozmawiali m.in. o wpływie różnic pokoleniowych w firmie na budowanie zaangażowania w pracę, roli systemów kafeteryjnych i potrzebie budowania świadomości pracowników oraz wewnętrznego zaangażowania, a także employer brandingu i tworzeniu wizerunku firmy poprzez społeczną aktywność. Panelistami byli praktycy w obszarze systemów motywacyjnych:
- Beata Gil - Dyrektor personalny, Ultimo SA
- Monika Chudobska - Wiceprezes Zarządu, Impel SA
- Ewa Jochheim, trener personalny, Prezes Zarządu, Instytut Durkalskiego RMP Polska
- Edyta Olko - Prezes Zarządu, Sanpro Interim, Sanpro Consulting
- Jarosław Komorowski - Członek Zarządu, MyBenefit Sp. z o.o.
- Katarzyna Kulig-MOskwa - kierownik Zespołu Dydaktycznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Nie zabrakło interesujących głosów zgromadzonych na sali gości wskazujących praktyczne przypadki ze swojej praktyki zawodowej.

Uwieńczeniem konferencji były prezentacje case studies. Partnerzy konferencji, Mercedes-Benz Grupa Wróbel i Poczta Polska, zaprezentowali wdrożenia w obszarze HR w swoich firmach.

Aktualność poruszanej tematyki, inspirujące wystąpienia i ciekawi prelegenci - wszystko to zostało docenione przez środowisko  HR’kulesów, którzy wypełnili salę konferencyjną.

Konferencja HR "Firma to ludzie" miała być najważniejszym wydarzeniem dla branży HR ostatnich miesięcy – i tak rzeczywiście było.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego wydarzenie:

... oraz galerii zdjęć, które tylko w niewielkim stopniu są w stanie oddać atmosferę tego spotkania.