Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

IBS dzieli się dobrymi praktykami z członkami Lean Exchange Club

22-06-2018
Impel Business Solutions od 2013 r. realizuje transformacje procesowe w optymalizacji własnych działań, a przede wszystkim wdraża takie rozwiązania na rzecz klientów zewnętrznych. Mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie ciągłego doskonalenia zostaliśmy poproszeni przez Lean Management Consulting Group i Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu o podzielenie się dobrymi praktykami z uczestnikami Lean Exchange Club. Spotkanie odbyło się pod tytułem "Jak zaangażować pracowników do ciągłego doskonalenia?".
 

Impel Business Solutions przebył tę drogę i zna odpowiedź na tak postawione pytanie. Przykładem może być Akademia Procesowa, której uruchomienie nie od razu spotkało się z entuzjazmem i zaangażowaniem ze strony pracowników. Jednak rzeczywiste indywidualne korzyści z rozpoczęcia wdrażania narzędzi Lean Management uruchomiły prawdziwą lawinę kreatywności pracowniczej. Pojawiły się pomysły na eliminowanie marnotrawstw, a co za tym idzie standaryzujące i usprawniające organizację. Uroczysta certyfikacja na zakończenie pierwszej edycji Akademii Procesowej potwierdziła gotowość uczestników do dalszego doskonalenia.
O tym wszystkim opowiedziała podczas spotkania przedstawicielka IBS Jolanta Kubacka, Doradca ds. personalnych. Uczestnicy byli szczególnie zainteresowani dobrymi praktykami w budowaniu motywacji i zaangażowania oraz przekonaniu pracowników do ciągłego doskonalenia. 

Lean Exchange Club to inicjatywa skupiająca procesowców oraz praktyków i pasjonatów Lean, Kaizen, Six Sigma, a przede wszystkim osoby zorientowane na ciągłe doskonalenie i ciekawe nowych pomysłów i doświadczeń w tym obszarze. Celem Clubu jest dzielenie się dobrymi praktykami i sposobami na rozwiązywanie problemów. Osobną częścią spotkania była prezentacja case study z ciekawych wdrożeń pokazujących korzyści  z właściwego podejścia do wdrażania Lean. 

Spotkanie odbyło się w czwartek 21.06.2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej i zgromadziło 55 uczestników.