Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

O robotyzacji i nie tylko podczas konferencji "Spotkanie z robotem"

31-10-2018

W końcu nadszedł ten dzień 26 października 2018 r. - wystartowała konferencja pt. "Spotkanie z robotem, czyli technologia RPA w biurze". Pogoda nam dopisała, a uczestnicy przybyli tłumnie. Było żywiołowo, merytorycznie i niezwykle ciekawie.

Ale zacznijmy od początku. Każdy uczestnik swoje pierwsze kroki kierował do rejestracji, gdzie Ewelina, Marlena i Sylwia z uśmiechem witały przybyłych i przekazywały pakiet konferencyjny. Po sąsiedzku partnerzy konferencji zachęcali do odwiedzenia ich stoisk i rozmowy.

"Spotkanie z robotem" zostało przygotowane z myślą o wszystkich tych firmach, które planują wprowadzenie zmian organizacyjnych lub są w trakcie ich wdrażania. Ideą konferencji było przedstawienie doświadczeń Impel Business Solutions w obszarze zarządzania procesowego, Lean Management i robotyzacji. Konferencja została podzielona na cztery sesje. 

Spotkanie rozpoczęła Nina Twardowska, prezes zarządu Impel Business Solutions, która opowiedziała o konieczności zmian w organizacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jak np. RPA. Wskazała kluczowe korzyści i czynniki, jakie warto wziąć pod uwagę przy takiej transformacji. O konieczności zaangażowania pracowników, bez których proces zmiany nie jest możliwy do przeprowadzenia, opowiedział gość specjalny - Grzegorz Szałajko. Do tematu swojego wystąpienia nawiązywał również przy moderowaniu panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli zaproszeni menedżerowie z firm: Audiofon, Crusar, Exela Technologies, Media Expert i PGE Obrót. Paneliści zgodnie potwierdzili zasadność wprowadzenia zasad Lean Management i robotyzacji, oczywiście przy aktywnym wsparciu pracowników. 

Podczas sesji pt."Strategia podejścia do zmiany w firmie" uczestnicy mieli okazję poznać metodologię przejścia na zarządzanie procesowe w obszarze księgowości, poznać tajniki skutecznego wprowadzania Lean Management z wykorzystaniem tablic Hoshin i gemba walk, a przede wszystkim spotkali się z robotem. Monika Kosicka i Jakub Bugdoll ze spółki partnerskiej Robotic Smart Solutions najpierw opowiedzieli o czynnikach determinujących wdrożenie robotyzacji, a chwilę póżniej pokazali robota. Na żywo napisali algorytm, który pobrał kursy walut ze strony NBP i wysłał ja mailem na skrzynki uczestników. Była to doskonała okazja do zainicjowania rywalizacji - kto pierwszy odpowiedział na tego maila wygrywał nagrodę. Cały proces powstania robota trwał zaledwie kilka minut. Uczestnicy nie kryli zdziwienia i zaskoczenia, a nawet chcieli robotów jeszcze więcej, więc dyskusja z prowadzącymi przeniosła się w przerwie na stoisko UiPATH.

Po lunchu rozpoczęła się sesja wystąpień z praktycznymi przykładami użycia robotyzacji w procesach back office. Eksperci Impel Business Solutions udowodnili w swoich wystąpieniach, że robotyzacja doskonale sprawdza się zarówno w obsłudze kadrowo-płacowej, księgowości, jak również w zarządzaniu dokumentacją. Przykład Akademii Procesowej przeprowadzonej w IBS pokazał uczestnikom, jak bardzo motywacja pracowników przekłada się na skuteczność realizowanej strategii i sprawność zmian w organizacji.

Wszystkie wystąpienia były wstępem do dyskusji o kluczowych zagadnieniach konferencji: robotyzacji, Lean Management, digitalizacji i zarządzaniu procesowym. Eksperci z IBS, Robotic Smart Solutions i Experts 4 Business poprowadzili rozmowy w stytu round table odpowiadając na wiele pytań i tocząc polemiki z uczestnikami.

"Spotkanie z robotem" odbyło się z udziałem prawdziwego robota, który był obecny i wykazał się aktywnością wysyłając maila.
Uczestnicy docenili wysoki poziom merytoryczny wystąpień, bogatą ofertę stoisk partnerskich i różnorodność atrakcji w postaci np. konkursów wiedzowych. Sponsorem nagród byli Harvard Business Review, wydawnictwo MT Biznes i sam organizator.

To było pierwsze spotkanie z robotem. Ciekawość uczestników nie została w pełni zaspokojona, bo możliwości wykorzystania technologii RPA jest nieskończona ilość. Na pewno będziemy starali się temat zgłębiać i dzielić  swoimi doświadczeniami oraz przydatnymi wdrożeniami.

Zapraszamy za nasze kolejne wydarzenia.