Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

O trendach w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu podczas 10. edycji FEB

11-10-2018

Nina Twardowska, Prezes zarządu Impel Business Solutions i Katarzyna Dorywała, Dyrektor Rozwoju Produktowego Grupy Impel, przybliżyły specyfikę sektora Business Process Outsourcing (BPO), który jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się na świecie. Przykład rozwiązań zastosowanych w Impel Business Solutions pozwolił unaocznić słuchaczom ogrom zmian, jakie zaszły w procesach back office dzięki wdrożeniu technologii RPA. Dzisiaj wiele z procesów jest wykonywancych przez roboty, co pozwala wyeliminować błędy. Obsługa przelewów bankowych, wprowadzanie i weryfikacja elektronicznych zwolnień lekarskich czy też przygotowanie zaświadczeń dla parcowników są już wykonywane przez przygotowane do tego roboty. A to dopiero początek ich zastosowania. Robotyzacja i automatyzacja procesów stworzyła ogromne pole do poprawy efektywności i jakości świadczonych usług. Pozwoliła również uwolnić czas pracowników, którego do tej pory wymagały zajęcia nużące i powtarzalne. 

Prelekcja uruchomiła lawinę pytań do prowadzących. Studentów interesowały przede wszystkim aspekty praktyczne: jak nauczyć się stosować nowoczesne technologie, jak skutecznie wdrażać RPA, jak przygotować do tego pracowników i całą organizację, a także jak w praktyce wygląda "współpraca" człowieka z robotem?
Wszystkie te zagadnienia były ściśłe powiązane ze zmianą sposobu funkcjonowania biznesu i koniecznością znalezienia własnego miejsca na rynku pracy. 

Spotkaniu towarzyszły stoiska firm partnerskich, wśród których Impel miał również swoje miejsce. Obecni tam przedstawiciele działu HR udzielali informacji o dostępnych stażach i praktykach.

 Wystąpienie prelegentek wzbudziło duże zainetersowanie, czego najlepszym powtierdzeniem są pierwsze deklaracje studentów o chęci napisania prac dyplomowych z przedstawionych rozwiązań robotyzacyjnych.

Mamy nadzieję, że autorzy tych prac dołączą do grona pracowników Grupy Impel.