Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Pierwsze spotkanie z cyklu: "O podatkach przy kawie" już za nami. Temat przewodni: "JPK: pierwsze doświadczenia"

16-09-2016

Doradcy podatkowi Impel Business Solutions wychodzą naprzeciw pilnym potrzebom przedsiębiorców w obszarze nakładanych nowych obowiązków sprawozdawczych i zmian w prawie podatkowym. Idea objaśnienia najnowszych zmian i wymiany doświadczeń przyświecała uruchomieniu pilotażu regularnych spotkań „O podatkach przy kawie”, podczas których będą omawiane aktualne zmiany prawa podatkowego i ich wpływ na biznes. Gospodarzami wydarzenia są Impel Business Solutions i Zachodnia Izba Gospodarcza, a patronat merytoryczny sprawuje INFOR. Spotkania mają charakter otwartej dyskusji i każde z nich koncentruje się na jednym wiodącym zagadnieniu.

W miniony piątek odbyło się pierwsze z cyklu ośmiu spotkań edycji jesienno-wiosennej pt. „JPK – pierwsze doświadczenia”. Sala była wypełniona po brzegi, a doradcy odpowiadali na wiele pytań i problemów, jakie już pojawiły się w związku z przygotowaniem JPK. Formuła spotkań „O podatkach przy kawie” jest „ciekawą formą wymiany informacji i doświadczeń między przedsiębiorcami a doradcami. Wydaje nam się, że forma otwartego spotkania „przy kawie i ciasteczkach” jest bardziej wartościowa od formy wykładu, ponieważ pozwala na faktyczną rozmowę o problemach i wyzwaniach przedsiębiorców. A przecież im więcej doświadczeń i punktów widzenia, tym lepiej.” – powiedział Wojciech Kosarzecki, Dyrektor Biura Podatkowego IBS.

Piątkowe spotkanie „w temacie JPK wniosło powiew optymizmu dla Spółek,  które podlegają obowiązkowi JPK z dniem 01.01.2017 - nie taki diabeł straszny!

Duży przedsiębiorca określony przez Ordynację Podatkową przekazał już pierwsze pliki JPK, stąd  średni i mały przedsiębiorca ma pewność, że wyraportowanie struktur jest wykonalne. Wsparciem dla Firm zobowiązanych przepisem od dnia 01.01.2017, jest niewątpliwie możliwość bazowania na doświadczeniach większych Spółek. Oczywiście, aspekty podatkowe i samo zrozumienie zawartości struktur, to kluczowe zadanie dla rozpoczęcia projektu, jednak możliwość wysłuchania problemów operacyjnych i systemowych napotkanych w trakcie budowania i analizy raportu, oraz sposobu samego przekazania danych, to również wartościowy temat.  Piątkowe spotkanie, bardzo zgrabnie poruszyło te dwie kwestie. „ – powiedziała jedna z prelegentek, Małgorzata Dusza, Lider Zespołu Zapewnienia Jakości(QA) Quality Assurance.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia:

W kolejnych miesiącach cykl będzie kontynuowany i już zaplanowano kolejne, nastepujące tematy:

 

 

KOLEJNE SPOTKANIA

 

 

JPK i co dalej?

Standaryzacja
i automatyzacja rozliczeń VAT w firmie

11.X.2016 r.

Rewolucja w cenach transferowych.


Co nas czeka od 01.01.2017 r.?

14.XI.2016 r.

Uczestnictwo prosimy zgłaszać telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu 510 011 889.

 

Zachodnia Izba Gospodarcza, Impel Business Solutions, wraz z partnerem medialnym Infor.pl zaprosili przedstawicieli przedsiębiorców na pierwsze z cyklu spotkań "O podatkach przy kawie", podczas których zostały omówione najważniejsze aktualne zmiany prawa podatkowe i ich wpływ na biznes - z udziałem doradców podatkowych, księgowych oraz specjalistów. Tematem przewodnim pierwszego spotkania był "JPK - pierwsze doświadczenia"

Na spotkaniu eksperci podzielili się wspólnie doświadczeniami z pierwszego raportowania JPK:

  • jak wdrażane były narzędzia?
  • jakie trudności napotkaliśmy i jakie zastosowaliśmy rozwiązania?
  • co już wiemy o wykorzystaniu danych przez MF?

Mamy za sobą kilkadziesiąt wdrożeń JPK, jednakże chcieliśmy, aby Państwo również podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami nadając temu spotkaniu charakter warsztatowy. W związku z tym na spotkanie szczególnie zaprasiliśmy przedsiębiorców, którzy wdrożyli JPK od 1 lipca 2016 r.

Miejsce spotkania:

16 września 2016 r. w godz. 10:00 - 13:00 (piątek)
Centrum Biznesowo-Konferencyjnego ZIG
ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43 we Wrocławiu

Praktyka rynkowa pokazuje, że kwestie podatkowe stanowią w Polsce coraz większe wyzwanie dla przedsiębiorców i doradców podatkowych, a dynamika zmian w tym zakresie nie ustaje. Przepisy są skomplikowane, a na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki podatkowe i sprawozdawcze (JPK, ceny transferowe, kolejne zmiany w VAT, itd.).