Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Powracają szkolenia podatkowe - MDR we Wrocławiu

29-05-2019
28 maja odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „O podatkach przy kawie”. Doradcy podatkowi z Business Tax Professionals przybliżyli słuchaczom zagadnienia dotyczące raportowania o schematach podatkowych (MDR).
Obowiązek przesyłania informacji o schematach podatkowych wprowadzony został z początkiem 2019 r. Regulacja ta stanowi zupełną nowość w polskim prawie podatkowym, dlatego tematyka ta dalej cieszy się dużym zainteresowaniem. Celem szkolenia było przedstawienie jej zasad oraz wskazanie słuchaczom na jakie kwestie w szczególności powinni zwracać uwagę by nie narazić się na odpowiedzialność. Duża ilość pytań o to czy w danym przypadku mamy do czynienia ze schematem podatkowym potwierdziła, że zastosowanie nowych przepisów w praktyce może być trudne i nierzadko konieczne będzie uzyskanie profesjonalnego wsparcia.
 
W szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli dolnośląskich firm. W pierwszej częsci omówiono  obowiązujące przepisy i definicje, a w drugiej był czas na praktyczne ćwiczenia i pytania do prowadzących. 
 
Kolejne spptkanie we Wrocławiu już 11 czerwca.