Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Raport IBS „Ceny Transferowe 01.2017r.” – od dziś dostępny on-line!

02-05-2016

Nadchodzi rewolucja. Ministerstwo Finansów, wzorem rozwiązań zachodnich, od przyszłego roku wprowadza bardzo istotne zmiany w przepisach dotyczących ustalania cen oraz dokumentowania transakcji z podmiotami powiązanymi. Do planowanej reformy przedsiębiorcy powinni przygotować się już dziś.


Zmieni się wiele, od nowej definicji podmiotu powiązanego począwszy – na zakresie dokumentacji podatkowej kończąc. Dlatego uwagę na tą sprawę powinny zwrócić nie tylko podmioty, które do tej pory zobowiązane były do sporządzania dokumentacji, ale także pozostali przedsiębiorcy, aby upewnić się, iż taki obowiązek ich nie dotknie.

Gospodarka w ostatnich dziesięcioleciach niezwykle mocno się skomplikowała. Powstały nowe modele ekonomiczne, sposoby rozliczania się, możliwości prawne oraz technologiczne. Prowadzi to do tego, że prosta w swych podstawowych założeniach zasada ceny rynkowej w praktyce staje się coraz trudniejsza do zastosowania.

Raport przygotowany przez ekspertów Impel Business Solutions, szczegółowo wyjaśnia m.in. czego formalnie mają dotyczyć zmiany przepisów wchodzące w styczniu 2017, a w części obowiązujące już od 2016 r., a także jaki wpływ będą one miały na prowadzoną przez działalność przedsiębiorców oraz kto zostanie objęty obowiązkami z zakresu posiadania cen transferowych.

Raport dostępny jest do bezpłatnego pobrania z dedykowanej strony: www.ibs.cenytransferowe2017.impel.pl

Partnerem medialnym tej publikacji został INFOR