Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Śniadanie Czempionów pod przewodnictwem IBS - Forum Dyrektorów Finansowych z naszym udziałem

11-06-2018
Tegoroczna edycja Forum Dyrektorów Finansowych to już siódma z kolei edycja, która gromadzi polskich CFO reprezentujących firmy z listy 1000 spółek o najwyższych przychodach. Tegoroczna edycja skupiła się wokół czterech kluczowych filarów: transformacji cyfrowej, ryzyka, kapitału ludzkiego i rozwoju biznesu. Rola dyrektora łączy wszystkie te obszary, o czym mogliśmy się przekonać podczas prelekcji CFO z firmy Provident. Dodatkowo prelegent wskazał kluczowe umiejętności konieczne na tym stanowisku. Zdolności analityczne, zarządzanie finansami i zespołem, wiedza rachunkowa, polityka zatrudnienia, współpraca i komunikacja - to tylko jedne z wiodących kompetencji. Do tego dochodzi jeszcze zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, które jest najtrudniejsze, gdyż dotyczy zarówno organizacji firmy, jak i relacji interpersonalnych.
 
Prelegentki Impel Business Solutions -  Aleksandra Pietruczuk, Dyrektor CUP ds. procesów transakcyjnych i Urszula Graboś, Lider zespołu należności przedstawiły praktyczny aspekt nowych technologii. Opowiedziały o robotyzacji w usługach księgowych oraz o wyborze procesów do robotyzacji. Prezentacja odbyła się podczas Śniadania Czempionów i była punktem wyjścia do przekazania zadania realizowanego w grupach - chodziło o zamodelowanie procesu finansowego - zarówno określenie prawidłowego jego przebiegu, jak i identyfikację ryzyk. Uczestnicy wykazali duże zangażowanie, a cel był jasny - wygrywa ta z grup, która wyeliminuje najwięcej ryzyk i najbardziej zrobotyzuje proces. Rywalizacja była pełna dyskusji merytorycznych i emocji, a nagrody powędrowały do najbardziej kreatywnych uczestników.
Konferencja zgromadziła blisko setkę dyrektorów i osób zarządzających obszarem finansów w firmach. Prelekcje i liczne dyskusje oraz kuluarowe rozmowy ogniskowały się na biznesowej perspektywie rozwoju przedsiębiorstwa osiąganej dzięki skutecznemu zarządzaniu. Pojawiło się również wiele inspiracji i praktycznych przykładów.