Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Szkolenia pt."Zmiany w podatkach i HR 2019" we Wrocławiu i Opolu zakończone sukcesem

14-12-2018
Za nami kolejne spotkania z cyklu „O podatkach i HR przy kawie”. Spotkaliśmy się z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców we Wrocławiu i Opolu. 
Tematyka spotkań dotyczyła zmian w podatkach i HR. Z uwagi na szeroki zakres zmian szkolenie było bardzo intensywne. 
Prowadzący omówili kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorców nowelizacje ustaw. Najwięcej uwagi poświęcono nowym zasadom opodatkowania leasingu samochodów, a także zmianom w podatku u źródła. Bez komentarza nie pozostawiono także kolejnej rewolucji w dokumentowaniu cen transferowych. Ponadto omówiono wybrane zmiany w podatkach dochodowych i w VAT. Uczestnicy byli aktywni zadając pytania o sposób kwalifikacji wydatków i szczegółowe rozumienie przepisów, a doradcy podatkowi chętnie udzielali odpowiedzi.
Obszar kadrowo-płacowy od stycznia 2019 również czeka rewolucja. Zmianie ulegnie prowadzenie dokumentacji pracowniczej oraz okres jej przechowania, a pracodawców czekają nowe obowiązki. O tym wszystkim opowiedzieli specjaliści HR. 
 
Oba spotkania cieszyły się dużą frekwencją oraz zainteresowaniem uczestników, którzy bez obaw mogą rozpocząć nowy binzesowy rok uzbrojeni w niezbędną wiedzę.
 
Partnerami cyklu są: Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Opolska Izba Gospodarcza.