Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Ulga innowacyjna w podatku PIT i CIT tematem szkolenia we Wrocławiu

18-10-2018
16 października 2018 r. odbyło się pierwsze tej jesieni, spotkanie z cyklu „O podatkach przy kawie”. Eksperci podatkowi Impel Business Solutions przybliżyli słuchaczom zagadnienie ulgi badawczo-rozwojowej, której zastosowanie może dać wymierne korzyści podatkowe.
Celem pierwszej części spotkania było przede wszystkim wyjaśnienie czym jest działalność badawczo-rozwojowa. Zagadnienie to budzi najwięcej wątpliwości, ponieważ definicje zawarte w ustawach podatkowych nie są precyzyjne, natomiast wykonywanie tego rodzaju aktywności jest podstawą do zastosowania ulgi. Dlatego kwestie te wzbudziły największe zainteresowanie uczestników spotkania i były najczęściej poruszane w rozmowach z ekspertami. Druga część spotkania została poświęcona zasadom zastosowania ulgi, wiążącymi się z tym wymogami oraz ograniczeniami.
 
Regulacje prawne dotyczące ulgi badawczo-rozwojowej, od momentu jej wprowadzenia, były już kilkukrotnie zmieniane. Miało to na celu zwiększenie wsparcia dla innowacyjnej działalności przedsiębiorstw. Dlatego też tematyka spotkania wzbudziła zainteresowane uczestników, którzy mogli poznać jakie aktualnie korzyści daje zastosowanie ulgi badawczo-rozwojowej.
 
Spotkanie poprowadzili Anna Ganczarska i Paweł Podlasiński, którzy na co dzień specjalizują sie w obsłudze podatkowej firm.
 
Cykl spotkań pt."O podatkach przy kawie" adresowany jest do lokalnych przedsiębiorców, by wyjaśnić zawiłe przepisy i wymogi podatkowe. Jednocześnie spotkanie jest doskonałą okazją do networkingu i nawiązania relacji między uczestnikami. Bezpośredni kontakt z doradcami podatkowymi pozwala na indywidualne konsultacje i porady, z czego przedsiębiorcy chętnie korzystają.