Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Warsztat Konrada Plucińskiego "Lean Leadership" podczas VII Konferencji SPIN

14-01-2019
Zapraszamy na warsztat Konrada Plucińskiego pt. "Lean Leadership – jak skutecznie przewodzić organizacji".
Wydarzenie to odbędzie się w ramach VII Konferencji Service Process Improvement Network, organizowanej w dniach 21-22 lutego w Krakowie.
Konferencja SPIN to cykliczne wydarzenie adresowane do pasjonatów doskonalenia procesów w biurze.  Organizatorem jest Stowarzyszenie SPIN promujące idee Lean Management, Six Sigma i Kaizen. 
Lutowa konferencja zgromadzi prelegentów ze znanych i uznanych firm, autorytety naukowe i trenerów biznesu, którzy opowiedzą o doświadczeniach z doskonaleniem procesów. Tak będzie wyglądał dzień pierwszy. Drugi dzień to 9 warsztatów do wyboru, z których trzeba wybrać jeden. A jest z czego wybierać, bo tematyka ich jest niezwykle ciekawa i  mocno skoncentrowana na konkretnych zagadnieniach takich jak na przykład zmiana, standaryzacja, value stream maping, czy Lean Leadership. 
 
Konrad Pluciński, Konsultant ds. metodologii  Lean w Impel Business Solutions i spółce partnerskiej Experts for Business, to nasz specjalista w zakresie budowania kultury Lean. Od wielu lat zawodowo związany z optymalizacją procesów, rozwojem pracowników i systemów zarządzania. W swoich działaniach dba o to, by w firmie eliminacja marnotrawstw sprzyjała realizacji strategii i pozwalała na systematyczny rozwój pracowników. Podczas warsztatów, wraz z uczestnikami, zbuduje model kompetencyjny skutecznego lidera w organizacji będącej Lean.
 
Biogram Konrada Plucińskiego przedstawia się następująco: wykształcenie zdobył w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Połączenie w karierze zawodowej koncentracji na człowieku oraz rozumienia procesów jest efektem spotkania na początku lat 90 japońskiego konsultanta TPS. Z tego czasu pozostała miłość do japońskich motocykli, kulinariów z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz filozofii Kaizen. To doświadczenie zbudowało także przekonanie, że nie da się budować trwałych organizacji bez zrównoważenia aspektów biznesowych i psychospołecznych. Stąd zainteresowanie Lean Leadership – nurtem, który upodmiotowił pracownika. Zawodowe działania koncentruje więc przede wszystkim na ewolucji stylu przywództwa w organizacjach, ponieważ ten element jest fundamentem budowania silnych, zwinnych firm. 
Prywatnie interesuje się antropologią kultury, mediewistyką i buddyzmem Zen. Relaksuje się słuchając mocnego rocka spod znaku Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple. Udziela się społecznie w Fundacji mającej na celu rozwój idei przedsiębiorczości, zwłaszcza w nurcie ekonomii społecznej i ekonomii współdzielenia.
 
Pełna agenda konferencji i formularz rejestracyjny dostępne są tutaj.