Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Webinary RPA "Jak robotyzacja skaluje biznes?" - cykl praktycznych spotkań dla małych, średnich i dużych firm

29-06-2020

Zakończyliśmy cykl webinarów "Jak robotyzacja skaluje biznes?". Eksperci IBS, Robotics Smart Solutions i przedstawicielka klienta, firmy Górażdże Cement S.A., w sposób praktyczny opowiedzieli o kluczowych aspektach technologii RPA. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy dopisali i wykazali się aktywnością zadając pytania prowadzącym oraz uczestnicząc w konkursach.

Webinar 18 czerwca pt."Etapy rozwoju firmy - kiedy firma jest  gotowa na robotyzację?" rozpoczęła Ewa Piotrowska, dyrektor handlowa IBS, która przekonywała, że warto wprowadzać robotyzację nawet w małej firmie. A także pokazała, że RPA sprawdza się zarówno w usprawnianiu prostych zadań, autoamtyzacji procesów, jak również przy dużej ilosci operacji i mnogości realizowanych zadań - tym samym skalując wykorzystanie robota w zależności od potrzeb i możliwości firmy. O opłacalności robotyzacji mówił Rafał Twardowski - pokazał, że nie tylko weryfikuje ten aspekt. A zwieńczeniem spotkania było wystąpienie klienta - p. Justyny Feliks z Góraźdze Cement S.A., która przedstawiła krok po kroku case study z wdrożenia RPA do weryfikacji płatników wg Białej Listy. Uczestnicy poznali powody wyboru robotyzacji do obsługi tego procesu i zaznajomili się z korzyściami, jakie nowa technologia przyniosła w firmie. 

Organizator przygotował dla uczestników prezent - 2 bezpłatne analizy potencjału RPA dla firm, które  wyślą zgłoszenie z opisem 5 procesów do robotyzacji. Każda z nagród to wartość 10 tys. zł.
Z przyjemnością informujemy, że lauretami konkursu zostały firmy - Stelmet S.A. i Alior Leasing Sp. z o.o. Gratulujemy!

Pełny zapis webinaru znajduje się pod linkiem.

 

Drugi z webinarów cyklu dedykowany był zagadnieniom "Robotyzacji procesów biznesowych, czyli przepisowi na szybki sukces" i odbył się 25 czerwca. Prelegenci pokazali drogę, jaką powinna przejść organizacja, by robotyzacja zapewniła jej spodziewane efekty i rozwój. Katarzyna Międła, dyrektor biura programu zintegrowanego zarządzania procesowego, przeprowadziła uczestników przez lodową górę ignoracji, dzięki której poznaliśmy włąściwe miejsce pełenj wiedzy o procesie - schodząc do "gemby". W praktyce pracownik wykonujący proces zna go najlepiej i może udzielić na pytania go dotyczące. Dzięki wykorzystaniu jego wiedzy i zaangażowania łatwiejsze stanie się zidentyfikowanie marnotrawstw i osiągnięcie sukcesu z wdrożenia RPA. 

Rafał Twardowski, managing director w Robotics Smart Solutions, zwrócił uwagę na rolę zarządu w sprawnym wdrożeniu robotyzacji. Tylko kadra kierownicza firmy może nadać priotyet zmianom i monitorować sprawną ich realizację - w zgodzie ze strategią i planami rozwojowymi organizacji. 

Spotkanie zakończyło case study. Paweł Ocibiński, kierownik ds. zarządzania dokumentacją i Kamil Senger, menedżer ds. zarządzania dokumentacją przedstawili usprawnienie obsługi zajęć wynagrodzeń dzięki wykorzystaniu digitalizacji i robotyzacji. W efekcie firma zyskała: lepszą efektywność obsługi w tym obszarze, wyższą jakość, poprawę ekonomiki pracy.

Na koniec czekała na uczestników niespodzianka - konkurs, w którym nagrodą był warsztat z metodyk Lean pt." Świadomość procesowości i marnotrawstw" o wartości 7 tys. złotych. By wygrać należało wybrać i dokładnie opisać proces do robotyzacji. Decydowała szczegółowośc opisu i szybkość dostarczenia zgłoszenia. Zwycięzcą została firma Sixt. Serdecznie gratulujemy!

Pełny zapis webinaru dostępny jest pod linkiem

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za liczny i aktywny udział.

Dziękujemy równiez naszym partnerom - firmie UiPath i Robotics Smart Solutions - za wsparcie i wkład merytoryczny.

Zaparszamy na nasze kolejne wydarzenia i do zobaczenia!