Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Wręczono nagrody w konkursie

01-07-2015

Aktywność Kobiet to projekt mający na celu promocję aktywności pań w rożnych sferach życia - biznesie, polityce, kulturze i działalności społecznej. Działania "Aktywności Kobiet" wspiera 155 Ambasadorów w 12 województwach. Są wśród nich ludzie świata kultury, nauki, mediów, biznesu, polityki, liderzy lokalnych środowisk, ale i osoby znane w całej Polsce, np. Joanna Przetakiewicz, Mariola Bojarska-Ferenc, Grażyna Kulczyk. To właśnie Ambasadorzy nominują kandydatów do dorocznej nagrody. Wyróżnienia przyznawane są w 5 kategoriach.

W kategorii „Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa” nagrodę otrzymała Jolanta Oliwa - przewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” i współwłaścicielka niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Sal - Med s.c. w Dzierżoniowie.

W drugiej kategorii: „Kobiety działające na rzecz zwierząt i przyrody” doceniono Scarlett Szyłogalis-Jankowiak, założycielkę Fundacji „TARA”, która prowadzi schronisko dla koni porzuconych, wykupionych z transportów przeznaczonych do rzeźni oraz przekazanych Fundacji w formie darowizny.

W obszarze „Młodzi aktywni” za inicjatywy promujące aktywność zawodową i gospodarczą kobiet nagrodzona została Justyna Piotrowska, instruktorka harcerska, nauczycielka przełamująca wszelkie konwencje i kierująca swoich uczniów na humanistyczne wyprawy w nieznane.

W kategorii „Kultura, turystyka, rekreacja” nagroda trafiła do Elżbiety Woźniak-Łojczuk i Anny Nowocień-Rega ze Stowarzyszenie „Klub Mamuśki”.Ostatnią kategorią był obszar „Wspieranie tożsamości lokalnej”. Nagroda wręczona została Małgorzacie Nowak i Annie Kasjan ze Stowarzyszenie „Misja Dworcowa” im. Ks. Jana Schneidera.

Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, pomysłodawczyni konkursu, przyznała nagrodę specjalną „Szklana Kropla”. Otrzymała ją Teresa Kamińska - Prezes Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o.