Aktualności sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się co u nas słychać

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Wspólnie z Infor i Qalcwise poprowadziliśmy seminarium biznesowe "Nowe rozwiązania w HR"

20-11-2019

Wczoraj odbyło się w Łodzi seminarium biznesowe pt." Nowe rozwiązania w HR. Kluczowe wyzwania w dobie robotyzacji i cyfryzacji." Wśród uczestników gościliśmy dyrektorów, menedżerów i specjalistów związanych z branżą HR.

Spotkanie zostało podzielone na 3 bloki tematyczne:
- technologia w HR
- prawo HR w praktyce
- zarządzanie danymi w HR.
Uczestnicy mieli okazję poznać robotyzację, platformę pracowniczą Qalcwise, e-teczkę, portal Inforlex i digitalizację. Eksperci IBS przedstawili także case study z wdrożenia PPK i ciągłości procesów w HR dzięki compliance. Obecność partnerów - Infor i Qalcwise - pomogła wzbogacić wydarzenie merytorycznie. Ale zacznijmy od początku.

Start wydarzenia został zaplanowany na godz. 10.00, a pierwszy uczestnik pojawił się już o godz. 9.00. Dla każdego był przygotowany pakiet powitalny z materiałami promocyjnymi IBS i Qalcwise oraz notesem konferencyjnym. Infor zadbał o bogatą ofertę wydawnictw kadrowo-płacowych wśród których znalazły się ostatnie numery magazynu "Personel i zarządzanie" i "Monitor prawa pracy i ubezpieczeń". 

Seminarium wystartowało chwilę po godz. 10.00. Rozpoczęliśmy od wystąpienia Anety Mordzak z Robotics Smart Solutions, partnera merytorcznego IBS w zakresie RPA. Prelegentka opowiedziała o wykorzystaniu robotów w procesach kadrowo-płacowych i korzyściach dla wszystkich interesariuszy. Okazało się, że nikt z uczestników dotychczas nie korzystał z tego rozwiązania i byli zaskoczeni słysząc, że RPA współpracuje z niemal każdym systemem. 

W ramach bloku technologia w HR została też zaprezentowana platforma pracownicza Qalcwise. Pozwala ona w szybki i łatwy sposób obsłużyć złożenie wniosku o urlop, zaliczkę, świadczenie, delegację, nowy wakat, nowy komputer, czy też wypełnić kartę obiegową, ocenę pracowniczą i również sprawdzić m.in. stan urlopu, wyposażenie pracownika, warunki umowy, benefity pracownicze i wszystko, czym dysponuje pracownik. Platforma pracownicza Qalcwise jest dostowana do potrzeb klienta tak, by zaspokajała potrzeby jego pracowników. Prelekcję poprowadziła Sylwia Ciemińska, manager of sales.

Drugi blok dotyczący prawa HR rozpoczął INFOR prezentując swój portal wiedzowy INFORLEX. Imponująca zawartość przepisów prawa, komentarze, opinie, kalkulatory  - sprawiają, że jest to niezwykle użyteczne narzędzie. A jeśli dodamy do tego możliwość informowania o aktualizacjach artykułów i wymogów prawa i opcję szkoleń online dzięki webinarom - okazuje się, że trudno bez niego funkcjonować w gąszczu przepisów i interpretacji. INFOR przygotował dla uczestników ofertę specjalną na korzystanie z portalu. 

Pozostając w tematyce prawa HR uczestnicy mieli okazję poznać case study wdrożenia PPK w Grupie Impel. Jolanta Durasiewicz, dyrektor CUP ds. procesów wyspecjalizowanych, przeprowadziła uczestników przez meandry PPK podpowiadając jak w 10 krokach sprawnie uruchomić PPK. Zwróciła również uwagę na aspekty prawne i ważne kwestie praktyczne. 

Podczas przerwy networkingowej zaplanowano dyskusje przy stolikach eksperckich. Uczestnicy mieli do dyspozycji duety prawno-produktowe przy stolikach: PPK, e-teczka, portal Qalcwise, INFOR i robotyzacja. Największym zainteresowaniem cieszyła się digitalizacja z racji ostatnich i nadchodzących zmian w przepisach. 

Ostatni blok tematyczny koncentrował się na zarządzaniu danymi w HR. Na początek poznaliśmy  szczegóły dotyczące wprowadzenia e-teczki -  podczas wystąpienia Katarzyny Adamczyk, menedżera ds. kadr i Bogusława Salwacha, dyrektora CUP ds. zarządzania dokumentacją. Eksperci IBS przedstawili ryzyka i korzyści związane z digitalizacją, a także pokazali case study cyfryzacji teczek osobowych u dużego klienta z branży energetycznej.

Ostatnie wystąpienie dotyczyło zarządzania obszarem HR z zachowaniem ciągłości procesów. Jak skutecznie realizować compliance HR pokazała Beata Dzik, dyrektor operacyjny procesów kadrowo-płacowych. Zwróciła uwagę na cykl PDCA i sprawne identyfikowanie ryzyk, których ograniczenie pozwala zadbać o ciągłość realizowanych działań.

Trzy ostatnie prelekcje zakończyły się pytaniem merytorycznym związanym z wystąpieniem. Trójka uczestnków, która wykazała się najlepszą wiedzą i najszybszym refleksem odebrała pakiety przygotowane przez INFOR i IBS. 

Na sam koniec zaplanowano wręczenie nagród za wypełnione ankiety. Ich celem było poznanie opinii o spotkaniu. Z radością dowiedzieliśmy się, że uczestnicy chętnie wezmą udział w kolejnych spotkaniach.

A zatem do następnego razu.
A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z seminarium.