Publikacje Impel Business Solutions to grupa doświadczonych ekspertów w zakresie administracyjnych procesów biznesowych. Zobacz co piszą o nas media?

Media o nas

Zobacz pozostałe wpisy

Czy ePUAP ułatwi życie podatnika?

18-04-2016

ePUAP, czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej pozwala bez konieczności wychodzenia z domu załatwić wiele spraw urzędowych. To także system informatyczny, na którym placówki administracyjne udostępniają swoje usługi bez konieczności ponoszenia całości lub części kosztów wymaganych do ich świadczenia.

Jednym z największych udogodnień oferowanych przez platformę jest możliwość bezpłatnej metody uwierzytelniania obywateli. Dzięki utworzeniu profilu zaufanego użytkownicy mogą załatwić wiele formalności w 24 godziny, z dowolnego wybranego przez siebie miejsca.

Jak utworzyć konto na portalu ePUAP? Na co należy zwrócić uwagę przy jego tworzeniu? Czy system ten jest bezpieczny dla obywateli, których dane przechowuje oraz udostępnia?

Odpowiedź na stawiane pytania znajdą Państwo w artykule, który został opublikowany w dzienniku „Rzeczpospolita”, 18 kwietnia 2016 roku. Autorką tekstu jest Pani Anita Olbrych, Doradca Podatkowy Impel Business Solutions. Swoje uwagi oraz opinie dotyczące tematu ePUAP wprowadził także Konsultant Podatkowy Impel Business Solutions, Pan Marcin Mazankiewicz.