Publikacje Impel Business Solutions to grupa doświadczonych ekspertów w zakresie administracyjnych procesów biznesowych. Zobacz co piszą o nas media?

Media o nas

Zobacz pozostałe wpisy

Puls Biznesu – Telemedycyna nie zawsze zwalnia z VAT

16-02-2016

Telemedycyna to połączenie usług medycznych oraz opieki zdrowotnej, które łączą w sobie elementy medycyny, informatyki oraz telekomunikacji. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które ma ogromne znaczenie dla pacjentów. Pozwala na konsultację medyczne bez osobistej wizyty w gabinecie. Jest to jednak sposób, które nastręcza problemów – okazuje się, iż przepisy nie stawiają diagnozy opisującej kiedy do świadczeń medycznych „na odległość” nie będzie trzeba doliczać podatku. Warto również zaznaczyć, iż ustawa nie rozstrzyga o formie, w jakiej usługi medyczne powinny być prowadzone ponieważ nie reguluje tego zagadnienia w żadnym stopniu.
Jak do kwestii ochrony zdrowia oraz formy usługi medycznej odnosi się artykuł: „Telemedycyna nie zawsze zwalnia z VAT”, który znajdą Państwo w „Pulsie Biznesu”, który ukazała się 16.02.2016 roku wraz z wypowiedzią eksperta Impel Business Solutions – Wojciecha Kosarzeckiego.

Kliknij, aby zobaczyć artykuł