Robotyzacja
w finansach
Warsztaty RPA we Wrocławiu i Katowicach

Warsztat RPA - procesowość i robotyzacja w finansach


Uwolnij pracownika od powtarzalnych, monotonnych czynności.
Popraw efektywność procesu i wynik ekonomiczny swojej firmy!


Co to jest robotyzacja procesów biznesowych?

Robotic Process Automation (RPA) to algorytm komputerowy, który doskonale zastępuje pracownika wykonując zadane czynności. Może pracować bez przerwy, nie popełnia błędów i jest szybszy od człowieka.

To konieczny krok w rozwoju przedsiębiorstw i element nowoczesnego zarządzania. Robotyzacja sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością dokumentów lub danych i ręczną pracą ludzką: księgowość, obsługa klienta, logistyka, sprzedaż i nie tylko.

RPA to technologia, która pomaga usprawniać procesy i skutecznie zarządzać firmą.

 

Dla kogo jest ten warsztat?

Zapraszamy prezesów i właścicieli firm, dyrektorów finansowych, menedżerów i specjalistów działów finansowych, głównych księgowych, a także osoby odpowiedzialne za zmiany i optymalizację procesów w organizacji.

 

Termin i miejsce

WROCŁAW - data i miejsce zostaną podane wkrótce

KATOWICE - data i miejsce zostaną podane wkrótce


Koszt udziału - 300 zł netto/osobę

Program szkolenia

wstęp: Wprowadzenie do RPA. Zwrot z ROI po 6 miesiącach - czy jest to możliwe? czym jest RPA? - Nina Twardowska, prezes zarządu Impel Business Solutions
godz. 10.00÷10.30

 

I moduł: RPA w firmie - trendy, wyzwania i zastosowania
godz. 10.30÷11.10

 • Rozwój i optymalizacja procesów z wykorzystaniem technologii RPA - Leszek Wilczek, UiPath - partner technologiczny
 • Automatyzacja dokumentacji papierowej w procesach firmowych - technologia OCR firmy ABBYY – przedstawiciel Robotics Smart Solutions - partner ABBYY


II moduł: Procesowe podejście do księgowości
godz. 11.30÷12.50

 • Świadomość i identyfikacja procesów do robotyzacji, wpływ na organizację - Rafał Twardowski, managing director, Robotics Smart Solutions
 • Analiza procesów księgowych i modelowanie procesu docelowego - Aneta Mordzak, project manager, Robotics Smart Solutions
 • Praca z procesami - warsztat dla uczestników - Dawid Szumilas, project manager, Robotics Smart Solutions
 • Codzienny dostęp do aktualnej wiedzy z zakresu księgowości jako sposób na sprawne funkcjonowanie firmy - Paweł Jędrzejak, Infor
   

III moduł: Przykłady i korzyści z wdrożenia RPA
godz. 13.10÷14.10

 • Jak z sukcesem wdrożyć robotyzację w dziale księgowym? - wystąpienie klienta
 • Robot w księgowości - przykłady projektów i wartość dla firmy - Urszula Graboś, menedżer procesów transakcyjnych księgowości, Impel Business Solutions
 • Pierwszy robot, czyli jak rozpocząć projekt. Wspólne tworzenie robota na żywo - Maciej Kujawa, deweloper RPA, Robotics Business Solutions

Zgłoś się na spotkanie

Jeden formularz dotyczy zgłoszenia 1 osoby.
200 zł netto /osobę – do 6 marca
300 zł netto/ osobę – od 7 marca

 1. Klauzula informacyjna Czytaj więcej

Prowadzący:

Nina Twardowska
menedżerka, mentorka i wizjonerka
Doświadczenie zawodowe zdobyła tworząc od podstaw struktury kilkuset-osobowego SSC i zarządzając nim. Zainicjowała wiele projektów, które stworzyły organizację procesową i zapewniły realizację usług na wyższym poziomie jakości. Zadbała o twz. proceduralizację działań w realizowanych produktach i stworzenie ksiąg procesowych oraz wdrożenie usług specjalistycznych. Stworzyła nową strategię spółki ukierunkowaną na budowanie wizerunku eksperta, co umożliwiło zaoferowanie klientom nowej oferty produktów BPO z wykorzystaniem technologii RPA i zarządzania procesowego bazującego na Lean Management i Six Sigma.
Rozwój firmy realizuje poprzez indywidualny rozwój pracowników i implementację najnowszych rozwiązań biznesowych. Obecnie, jako pełnomocnik Grupy Impel, realizuje z zespołem nowy trend na rynku BPO - Global Business Services.

Leszek Wilczak
sales executive, channel alliance manager, UiPath - partner technologiczny
Posiada blisko 20 lat doświadczenia w doradztwie przy wyborze kompleksowych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw mających na celu wsparcie i optymalizację procesów biznesowych oraz przyniesienie mierzalnych korzyści w określonych harmonogramach czasowych. Wczesniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w takich firmach jak ComputerLand (obecnie Sygnity S.A.), IBM i Oracle.
W UiPath zajmuje się doradztwem w zakresie sprzedaży i rozwojem sieci partnerów biznesowych w Polsce.


Rafał Twardowski
managing director, Robotics Smart Solutions
Menedżer specjalizujący się w efektywnym zarządzaniu operacyjnym. Poszukuje najlepszych rozwiązań i pełnej synergii pomiędzy rozwojem, sprzedażą, produkcją/ wdrażaniem usług. Jego głownym celem jest rozwój biznesu poprzez zdobywanie trwałej przewagi konkurencyjnej.
Istotą jego sukcesu jest praca zespołowa, innowacyjne myślenie, przełamywanie stereotypów i osiąganie wyznaczonych celów.
Posiada bogate doswiadczenie zawodowe zdobyte w firmach usługowych i produkcyjnych oraz profesjonalnym doradztwie biznesowym. Certyfikowany Coach ICC.


Aneta Mordzak
project manager, Robotics Smart Solutions
Karierę zawodową rozpoczęła w obszarze kadrowo-płacowym Impel Business Solutions. Budowała samodzielne komórki specjalistyczne tworzące struktury zarządzania procesowego. Uczestniczyła w wielu projektach optymalizacyjnych wspierając transfromację procesową firmy. Inicjuje rozwiązania usprawnieniowe i dba o ich wdrożenie. Obecnie jako project manager koordynuje realizacje projektów robotyzacyjnych - od analizy potencjału procesów poprzez wypracowanie optymalnego modelu docelowego, aż do wdrożenia gotowych rozwiązań. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i warsztatach branżowych.
Absolwentka ekonomii na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Wrocławskim.


Dawid Szumilas
project manager, Robotics Smart Solutions
Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami RPA. Koordynował projekty dotyczące m.in. obszaru księgowości, HR, logistyki i zakupów. Zajmuje się także analizowaniem procesów i określaniem potencjału do wdrożenia RPA oraz tworzeniem najlepszego możliwego modelu do zaimplementowania tej technologii.
 

Paweł Jędrzejak
Certyfikowany Trener Biznesu. Posiada ukończony program trenerski IBD Business School. Od 10 lat związany z branżą wydawniczą działającą na rynku firm oraz biur rachunkowych. Ekspert z zakresu publikacji elektronicznych, baz wiedzy i narzędzi wspomagających działy finansowo-kadrowe.
 

Urszula Graboś
menedżer procesów transakcyjnych księgowości, Impel Business Solutions
Posiada bogate doświadczenie z zakresu obsługi procesów transakcyjnych zdobyte m. in. w branży usługowej, deweloperskiej, medycznej oraz w sektorze finansowym.
Zwolenniczka  automatyzacji zadań powtarzalnych a tym samym specjalizacji pracowników.
Motywację do działania czerpie z przekłuwania problemów na wyzwania. Certyfikowany Green Belt w zakresie Lean Management.

 

Maciej Kujawa
RPA deweloper, Robotics Smart Solutions
Deweloper RPA oraz analityk biznesowy. Doświadczenie zdobywał pracując przy projektowaniu i wdrażaniu rozbudowanego
oprogramowania dla logistyki oraz sprzedaży. W trakcie kariery zawodowej brał również udział w projektach związanych
z optymalizacja procesów biznesowych i produkcyjnych.
Obecnie odpowiedzialny za analizę procesów biznesowych po stronie klienta oraz programowanie robotów.
 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie?

Obecny trend związany z automatyzacją w Polsce jest niezwykle silny. Wynika to z faktu, że firmy dysponują bardzo dużą ilością zbiorów danych, procesów i dokumentów wymagających obsługi. Wyzwaniem jest także niechęć pracowników do wykonywania żmudnych i czasochłonnych zadań. A dodatkowo potrzebne są rozwiązania szybkie, skuteczne i niskokosztowe. Taka jest właśnie robotyzacja.

Roboty-Asystenci są w stanie naśladować  powtarzalne, proste działania ludzi, dzięki czemu pracownicy mogą zająć się kreatywnymi i odpowiedzialnymi zadaniami. Roboty logują się do aplikacji, przenoszą pliki i foldery, kopiują i wklejają dane, wypełniają formularze. 

Robot może także wspierać działy księgowe w realizacji bardziej złożonych procesów, takich jak np. księgowanie faktur zakupowych, windykacja należności, księgowanie wyciągu bankowego. A to tylko część ich możliwości. Wirtualny pracownik wspiera w codziennej pracy biurowej oraz dostarcza firmom i pracownikom rzeczywistych efektów takich jak min:

Czy wiesz, że: 

 • obecnie ok. 30% polskich organizacji wspiera się w codziennej pracy wirtualnym pracownikiem
 • nakłady polskich firm na cyfryzację wzrosły o 100% w ostatniej dekadzie
 • zainteresowanie robotami w  biurze wzrosło o 20% w ciągu roku
 • robot redukuje do 70% kosztów pracy
 • dzięki robotowi procesy w firmie mogę być realizowane min. 20% szybciej
 • działy księgowe potrzebują najwyższej automatyzacji w zakresie robotyzacji 


Kontakt: bpo@impel.pl

Organizator:

Partnerzy: