Newsletter BPO News
Zobacz pozostałe wpisy

Koszty podatkowe: fiskus nie akceptuje spotkań w ekskluzywnych miejscach

20-02-2018

Zła wiadomość dla biznesmenów, załatwiających interesy podczas meczy czy koncertów – fiskus nie akceptuje wydatków na wynajem stadionowych lóż, jako rozliczania kosztów podatkowych.

W większości obiektów, typu stadiony czy hale widowiskowe, istnieje możliwość wynajęcia lóż przez firmy w celach biznesowych. Przedział cenowy kształtuje się w zależności od danego obiektu, np. na stadionie warszawskiej Legii jest to od 390 do 450 tys. rocznie, natomiast koszt wynajmu 12-osobowej sali za jeden dzień to ok 1,5 tys. Loże te wynajmowane są nie tylko na spotkania biznesowe, lecz także na szkolenia, konferencje, uroczyste kolacje czy zdjęcia reklamowe. Przez cały okres wynajmu dodatkowo do dyspozycji jest parking, katering oraz opieka pracowników.

Osoby korzystające z lóż twierdzą, że spotkanie w takim miejscu ma duży wpływ na relacje biznesowe, jednak takie stwierdzenie nie przekonuje fiskusa, czego miała możliwość doświadczyć pewna spółka, która loże wykorzystuje w celach biznesowych oraz reklamowych.

Skarbówka uważa, że nie wszystkie wydatki związane z działalnością gospodarczą są kosztami uzyskania przychodów, a spotkania biznesowe w loży to budowanie wizerunku, czyli reprezentacja, która jest wyłączona z podatkowych kosztów. Takie stanowisko zostało zawarte w indywidualnej interpretacji wydane przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej nr. 0115-KDIT2-3.4010.358.2017.1.MK.

 

Źródło:

Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 7 lutego 2018r. (sygn. 0115-KDIT2-3.4010.358.2017.1.MK)

Artykuł na Rzeczpospolita Online

 

Autorzy: Katarzyna Pazera, Anna Ganczarska